,,Заједно кроз уметност“

,,СРЕДОМ У БРАНКУ“IMG-39900b36b403b3091b34cc8a6c2ae9e3-V

„Заједно кроз уметност“

На школској позорници, у свечаној сали 6. новембра 2019. године је одиграна  хуманитарна позоришна представа у оквиру пројекта „Средом у Бранку“, у реализацији чланова удружења „Живимо заједно“ које помаже деци и одраслима са сметњама у развоју. Ученици су имали прилику да погледају комедију Бранислава Нушића „Свет“ у оквиру пројекта „Заједно кроз уметност“ и да дају свој допринос хуманитарној акцији, јер на тај начин помажемо особама  којима је помоћ неопходна.

Да хуманост још увек постоји показао је велики одазив наших ученика и наставника. Сакупљена су значајна материјална средства.

Глумили су сами корисници удружења. Циљ овог пројекта је афирмација вештина, потенцијала и могућности особа са инвалидитетом, али и разбијање предрасуда и развијање позитивног става према њима.