Вежбајте са својом децом

Драги наши ученици и родитељи,

Можда ово време треба да искористите да ви и ваше дете заједно вежбате, јер сваки облик интеракције који имате са дететом може допринети да се лакше и брже развија.

Радећи у школи као наставник и стручни сарадник све више се сусрећем са децом која имају развојне потешкоће које имају узрок у неравнотежи у развоју мозга. Једноставно речено, проблеми у функционисању имају узрок у неравномерном развоју леве и десне хемисфере мозга. Поремећај равнотеже мозга посебно долази до изражаја поласком детета у школу, јер се јављају проблеми у моторичким, когнитивним, емоционалним и свим другим аспектима. Доказано је и пре сто година, а најновија  светска истраживања потврђују да је најделотворнији програм вежбања, који без лекова помаже,  јер се мозак најбоље истренира физичком стимулацијом. Ово је најбитније за децу од рођења до петог разреда, а и касније. Морамо схватити да су тело и мозак у вези и да једно утиче на друго.

мозак

Од чега полазити у моторичкој стимулацији мозга?

Одговор на ово питање, као и комплетан документ можете преузети кликом на линк: Вежбајте са својом децом

Срдачан спортски поздрав стручног сарадника, Славице Денић