Како до нас

Толеранција

Међународни дан толеранције - 16. новембар који подсећа на значај поштовања и уважавања различитости међу људима, обележен је и у нашој школи. У радио - емисији коју су приредили ученици 8. разреда и Ученичког парламента подсетили смо се историјата обележавања овог дана. Генерална Скупштина Уједињених нација је 1996. године позвала земље чланице да установе Дан толеранције у складу са Декларацијом о принципима толеранције, која је потписана од стране чланица 16.11.1995. године. УНЕСКО је проглашењем Међународног дана толеранције скренуо пажњу на бројне међународне акте који се тичу људских права, укључујући Конвенцију о грађанским и политичким правима, Конвенцију о елиминацији свих облика дискриминације жена, расне дискриминације, као и Конвенцију о спречавању и кажњавању злочина геноцида и многе друге.

Ученици су извели два драмска текста који афирмишу толеранцију, хуманост и другарство без обзира на социјалну, верску и националну припадност.

Блогови наставника

Фејсбук Библиотека Веронаука Историја Учитељица Љ. Мијић Физика Физичко васпитање Географија Руски језик