Како до нас

"Књиге које причају"

Ове среде, 5.12.2018. године, организован је сајам књига у нашој школи који су реализовали библиотекари школе у сарадњи са наставницима и учитељима.

Организована је изложба књига и представљање рада Читалачког клуба који води наставница српског језика Анита Петровић Богдановић. Панои су украшени радовима наших ученика ликовне секције коју воде наставнице разредне наставе Анита Бура и Славица Стегић. Ученици су инспирисани омиљеним књигама. Водитељи ТВ-програма у свечаној сали су биле ученице осмог разреда Андреа Пајевић и Наталија Екмеџић које су у стилу правих професионалаца представиле сада већ традиционална дружења „Средом у Бранку“. Наставнице ликовне културе Марија Кнежевић и Наталија Дабић су на ликовној секцији са својим ученицима направили ТВ и микрофоне за данашњи Дневник. Шпицу, тј. музичку најаву је припремила наставница Марта Илић.

Наставница српског језика Милица Ћалић је са својим ученицима припремила рецитал „Кад књиге буду у моди“ који је одушевио све присутне и верујемо да ће за ученике наше школе књиге стварно постати омиљен модни додатак. Након инсерта из емисије „Вечни сјај детињства“ у коме је Светлана Велмар Јанковић говорила о својим почецима, ученици 4-7 извели су драматизацију њене приче „Златно јагње“ и својим костимима и глумом одушевили публику.Представу су припремиле наставнице разредне наставе Анђела Јовковић и Јелена Савић. Уследио је домишљат скеч под називом „Отворена књига“, у организацији наставнице енглеског језика Марте Илић, у коме модерну девојку, за коју је читање било чега осим коментара на Инстаграму било неописиво досадно, љубитељи књиге приволе да промени мишљење.

Програм је завршен луткарском представом коју су осмислиле наставнице из боравка Јасна Раковић, Драгана Терзић и помоћник директора Снежана Паравиња Шкрбић.

Библиотекар,
Снежана Крњаја

Блогови наставника

Фејсбук Библиотека Веронаука Историја Учитељица Љ. Мијић Физика Физичко васпитање Географија Руски језик