На велику радост учесника и публике,у Батајници се и ове године одржао Васкршњи концерт,при Храму Рођења Пресвете Богородице.
На већ традиционалном, VI Васкршњем окупљању дечијих хорова,ове године 9.априла 2018.године, учествовала су деца из:
Црквено-омладинског и дечијег хора,,Острог“ из Нових Бановаца, са диригентима Милицом Тишмом и Милицом Ратковић,
Црквено-дечијег хора,,Ђурђевак“из Угриноваца , са диригентом Александром Нинковић,
Млађе групе црквено-дечијег хора ,,Орлић“из Батајнице, са диригентом Милицом Павловић и
Црквено-дечијег хора,,Орлић“ , са диригентом Јеленом Павловић.
На репертоару младих учесника нашле су се духовне, изворне и дечије песме.У паузама између песма,наши најмлађи рецитатори и песници,представили су се рецитујући своје песме.
Орила се песма из чистих дечијих срца, у част Бога и великог хришћанског празник Васкрса.
Након одржаног концерта уследило је дружење учесника,уз послужење које су припремили домаћини из Батајнице.
Носећи лепе успомене са овогодишњег сусрета,искрено се радујемо и очекујемо наставак овог лепог дружења дечијих хорова из околине.
Уз срдачан поздрав:,,ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!“,од срца се захваљујемо драгим гостима на дружењу и сарадњи.