У посети Кабинету физике у Земунској гимназији

Ни кишни дан ни хладно време нису нас спречили да 12.03.2015 . посетимо Кабинет за физику у Земунској гимназији.

Група од 15 ученика шестог, седмог и осмог разреда у пратњи професора ТИО Драгославе Петровић и професора физике Горана Милића била је у посети Кабинету физике у Земунској гимназији. У кабинету су нас љубазно дочекали професорка Биљана Стојчић са својим колегама и ученицима.

Након упознавања  гимназијалци су демонстрирали експерименте из кретања, оптике, електростатике и електричне струје. У демонстрацијама су учествовали и наши ученици. У наставку посете, наши ученици су и самостално изводили поједине експерименте.

Посета је искоришћена да се наши ученици, поготово осмаци, мало ближе упознају са Земунском гимназијом и начином рада у њој директно од самих ученика гимназије.

Кишни дан, али осмеси на лицима су нам показали да је посета била „пун погодак“.

Надамо се да ћемо у блиској будућности и ми бити у прилици да угостимо гимназијалце и да им покажемо да и ми можемо да експериментишемо.