Слава 6-1

14. 11. 2014. ученици 6/1 разреда су прославили крсну славу  Св. Дамјан и Козма са вероучитељем Жељком  Павловић , Виолетом Тошић, професором српског језика  и гостима – наставницима које су позвали ученици. Циљ организатора овог посебног часа је повезивање, чување и неговање верског и културног идентитета. Колики значај има крсна слава  за наше породице говори  податак да  се ,, Породична слава у Србији“ нашла на листи УНЕСКО- а  у светској културној баштини  наматеријалних вредности. Црквени обред су ученици поредили са истоименим  народним обичајем, забележеним у делу Вука Стефановића Караџића „Живот и обичаји народа српског“.   Свечани обред сечења колача са ученицима и гостима обавио је свештеник Милан Алимпић.  О послужењу гостију и дворењу славе бринули су одабрани дечаци и девојчице и својим понашањем допринели да се сви осећамо радосно и пријатно.