Сајам књига у мом одељењу

4-8

Будући да ове године, због епидемиолошке ситуације, није одржан Сајам књига, наша школа је одлучила да сајам књига донесе у учионице. У данашње време када деца слободно време махом посвећују друштвеним мрежама и видео игрицама, неопходно је подсетити их на важност читања. Осим што се стичу нова знања и богати речник, кроз читање се такође подстиче памћење и концентрација, развија машта и креативност и унапређују вештине комуникације.

3-6

16.12.2020. године реализован је тематски дан „Сајам књига у мом одељењу“ са идејом да се један час тог дана посвети промовисању читања међу децом. У договору са својим учитељицама, ученици су донели своје омиљене књиге и представили их другарима и сасвим сигурно мотивисали неке од њих да их прочитају. Неки су чак разменили књиге међу собом а након распуста једни другима ће пренети устиске о прочитаним књигама. У појединим одељењима направљени су панои са илустрацијама и описима најдражих дечијих дела.

2-7 2-6 1-8 1-7 4-7 4-6

Хвала свим учитељицама које су учествовале у овом пројекту!

Снежана Крњаја, библиотекар