Путовање у свемир

УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ ОД ДРУГОГ ДО ОСМОГ РАЗРЕДА ИМАЛИ СУ ПРИЛИКУ ДА ПОСЕТЕ МОБИЛНИ ПЛАНЕТАРИЈУМ 16.9.2019. ГОДИНЕ.У САРАДЊИ СА ДРУШТВОМ АСТРОНОМА СРБИЈЕ  ПЛАНЕТАРИЈУМ ЈЕ ПОСТАВЉЕН У ФИСКУЛТУРНОЈ САЛИ НАШЕ ШКОЛЕ. УЧЕНИЦИ СУ У ПРАТЊИ НАСТАВНИКА , УЧИТЕЉИЦА И УЧИТЕЉА ПРИСУСТВОВАЛИ ПРОЈЕКЦИЈИ ЗВЕЗДАНОГ НЕБА, САЗВЕЖЂА И НЕБЕСКИХ ТЕЛА СУНЧЕВОГ СИСТЕМА. РАЗОТКРИВАЛИ СУ ШТА СУ ЛАЖНА А ШТА ПРАВА КРЕТАЊА НА НЕБУ, УЗРОКЕ СМЕНЕ ДАНА И НОЋИ, СМЕНЕ ГОДИШЊИХ ДОБА, ЗВЕЗДЕ ПАДАЛИЦЕ, СУНЧЕВЕ ЕКСПЛОЗИЈЕ, ЦРНЕ РУПЕ..ПОСЕТИЛИ СУ И ИЗЛОЖБУ  МОДЕЛА СВЕМИРСКИХ ЛЕТИЛИЦА И ВЕШТАЧКИХ САТЕЛИТА.

ОДУШЕВЉЕЊЕ ЈЕ БИЛО ОБОСТРАНО, И УЧЕНИКА  И ПРЕДАВАЧА КОЈИ СУ ВРЛО РАДО ДАВАЛИ ОДГОВОРЕ НА БЕЗБРОЈ  ПИТАЊА КОЈА СУ ИМ ЂАЦИ ПОСТАВЉАЛИ. ДОБРОЈ ОРГАНИЗАЦИЈИ И РЕАЛИЗАЦИЈИ ПРВЕ АКТИВНОСТИ ГЕОГРАФСКЕ СЕКЦИЈЕ У ОВОЈ ШКОЛСКОЈ ГОДИНИ  ДОПРИНЕЛИ СУ СВИ ЗАПОСЛЕНИ У ШКОЛИ.

Марија Ђурић,

наст.географије и