Први православни сабор

По  благославу  и  покровитељством  Његовог  Преосвештенства  владике  сремског  Василија,23.септембра  2017.године,у  Сремским  Карловцима,одржао  се  Први  православни  сабор  српске  омладине,епархије  сремске,који  је  окупио  ученике  осмог  разреда  и  средњошколце,који  су  у  пратњи  вероучитеља  и  свештеника,провели  дан  у  заједничком  дружењу,радионицама  и  спортским   активностима.

Сабор  је  почео Литургијом  у  Саборној  цркви  у  Сремским  Карловцима.

После  свечаног  отварања, млади  су  обилазили  знаменитости  овог  лепог  сремског  места.Након  тога  приступило  се  квизу, на  којем  су  ученици  показали  знање  стечено  на  часовима  веронауке.Уследила  су  такмичења  у  одбојци,стоном  тенису,малом  фудбалу,али  и  у  старим,традиционалним  играма  као  што  су  надвачење  конопца,скакање  у  џаковима,бацање  камена  са  рамена.

У  парку  испред  зграде  Богословије,млади  су  могли  да  виде  и  витешке,борилачке  вештине  Удружења  ,,,Бели  вукови“.

На  крају  сабора,учесницима  су  подељене  похванице,за  истакнут  успех  у  разним  дисциплинама.

Саборовање  је  завршено  концертомм  групе,,Гарави  сокак“на  тргу,где  су  млади  још  једном  имали  прилику  да  се  друже.

Циљ  сабора   био  је  да  окупи  младе,да  шири  лепоту  и  радост дружења и  мира.На  њему  је  пробуђен  осећај  заједништва,као  и  позив  на  следовање  хришћанских  вредности.

Нашу  школу   и  Батајницу, представљале  су  ученице  осмог  разреда,у  пратњи  вероучитељки  Драгане  Кончаревић,Жељке  Павловић  и  учитељице  Миланке  Чабрило.