Пројекат ,,Свака лименка се рачуна”

IMG_0722

Основна школа ,,Бранко Радичевић” у Батајници  је пре три године стекла статус Еко-школе јер већ годинама подржава одговорно понашање и рециклажу. Ове године настављамо са учешћем у пројекту ,,Свака лименка се рачуна”.

У млађој смени су учитељи на часовима одељењског старешине у периоду од 12.11.2019. до 29.11.2019. приказивали презентације и реализовали радионице о рециклажи лименки. Ученици су сазнали да је алуминијумске лименке могуће рециклирати бесконачан број пута, а да при том не изгубе на квалитету. Ученицима је указано да се рециклажом лименки штеде природни ресурси и уједно смањује количина примарног отпада који настаје из домаћинства.

Знања стечена на тим радионицама послужиће ученицима као увод у ,,Рециклажни маратон” који ћемо у школи започети 2. децембра 2019. год. у циљу доприноса заштити животне средине и одрживом развоју.

Снежана Паравиња Шкрбић,
Еко-координатор