Приредба за Материце

У   парохијском  дому   Храма  Рођења Пресвете  Богородице  у  Батајници,24.децембра  2017.године, на  наш  хришћански  празник  Материце,одржана  је  приредба  у  част  наших  мајки,очева,баба  и  деда,али  и  свих   оних  драгих  људи  који  учествују  у  нашем  одрастању.

Детинци,Материце  и  Оци  су  наши  стари  празници,који  нас полако  уводе  у  један  од  најлепших  и  највећих  хришћанских  празника-Празник  Рођења  Господа  Исуса  Христа –Божић.То  су  дани  када  се  сви  радујемо,једни  што  дарују,а  други  што  примају  дар.Тих  дана  се  највише  дели  и  умножава  љубав.

Прво  долазе  Детињци.Деца  припремају  честитке  и  дарове  које  су  из  љубави  сами  направили  родитељима.Када  се  приближи  то  јутро,смеју  се  и  радују  јер  знају  да  ће  их  маме  и  тате  везати  шаловима  и  марамама,и  да  ће  они већ  спремљени  дар  њима  даровати.

Следећи  празник  су  Материце.То  је  празник  посвећен  мајкама  које  Христа  носе  у  срцу.Мајка и  отац  су  најважније  особе  у  животу  деце,нарочито  мајка,која  васпитава  дете,а  то  значи  да  га  она  ПИТА  или  ХРАНИ.Она  учи  дете  да  буде  честито,такође  да  воли  Бога  и  своје  ближње.Зато  мајка  са  великом  пажњом  и  љубављу  на  овај  дан  спрема  дар  за своје  дете,које  при  том  не  може  да  дочека  да  сване  јутро,како  би  везало  мајку  и  било  даривано.

Тате   су главе  породице.Иако  наизглед  строги,пуни  су  љубави  и  одговорности  за  своју  породицу.Они  уче  своју  децу  да буду  храбри,послушни  и  одлучни.И  они  на  свој  празник,Очеве , даривају  своју  децу.

На  приредби  у  част  наших  најмилијих,учествовала   су  деца  из  све  три  батајничке  школе.На  сцени  су  се  смењивали  рецитатори  и  глумци.Весели  Орлићи   су  побрали  аплауз  својим  дивним  певањем,а  најмлађи  ђаци  својом  игром.На  крају  приредбе,сви  смо  се  почастили  укусним  колачима  и  пецивом  које  су  за  учеснике  и  госте,припремиле  наше маме  и  баке.