Пасионирани читач

20171006_142110

Зовем се Кристина Радујко и ученица сам 4 – 3 одељења. Додељена ми је ова награда јер сам, у млађој смени, ја прочитала највише књига. Волим да читам зато што ме књиге смирују и из књига могу да сазнам пуно нових ствари. Књиге у мени буде радозналост. Волим школску библиотеку јер има велики избор дечје литературе. Највише волим да читам Џеронима и Теу Стилтон. Када постанете пасионирани читач школа награђује такве ученике књигом и излетом на крају школске године.

20171009_144332

Ја сам Василије Дуловић, ученик 7 – 4 одељења. Јако сам срећан што сам добио ову награду јер заиста волим да читам. Књиге проширују речник и док читам имам осећај да сам у свету који припада само мени. Школска библиотека има јако велики фонд књига. Волим и лектире јер су рилагођене нашем узрасту. Свима бих препоручио било коју књигу Градимира Стојковића, као и књиге Уроша Петровића ако сте љубитељ епске фантастике. А, наравно, мој број један  су Толкинови романи и цео серијал о Хари Потеру. Свима препоручујем да читају јер су књиге пријатељи који вас никада неће издати.