Обавештење за родитеље будућих првака

Поштовани родитељи,

Упис у први разред основне школе, за школску 2020/2021. годину почиње у среду,              1. априла 2020. године.

Упис је обавезан за децу која су рођена од 1. марта 2013. године до 28. фебруара 2014. године.

Родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе, за школску 2020/2021. годину, почев од среде 1.04.2020. године, биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета, у ОШ „Бранко Радичевић“ Батајница, преко Портала еУправа, путем следећег линка: https://euprava.gov.rs/usluge/5569. То је први корак.

На овом линку можете пронаћи и Упутство за родитеље, како да изврше унос података.

Обавештавамо родитеље да уколико не искажу у овом тренутку интересовање преко еУправе, то не доводи у питање упис њиховог детета у први разред. Исказивање интересовања служи само да школа добије увид у број деце која ће бити уписана у први разред и формирање одељења и за заказивање термина уписа и тестирање.

О термину тестирања и самом упису, родитељи ће бити накнадно обавештени када се за то стекну услови. За сада знамо да ће сваки родитељ завршити и упис и тестирање у једном дану.

Уколико родитељи будућих ученика првог разреда не буду у могућности да попуне Захтев о заинтересованости за упис првака, за школску 2020/2021.годину, преко Портала еУправа, молимо да пошаљу школи на мејл адресу: os.brankoradicevic73@gmail.com следеће податке:

Податке о детету: Име и презиме, ЈМБГ

Податке о родитељима: Име и презиме, ЈМБГ родитеља, контакт телефон, мејл адресу, све за једног од родитеља.

Родитељи податке могу доставити и телефоном на број: 064/6460347 у времену од 8 до 13 часова.

Родитељи првака који не станују на подручју школе не морају да исказују интересовање за упис, пошто је њихове податке на основу поднетих захтева Школа већ унела. Молимо родитеље (односи се на оне који не станују на подручју школе) који нису доставили ЈМБГ детета у самој молби или на позив секретара 1.4.2020. да то учине путем школског мејла.

Молимо родитеље будућих првака да прате обавештења која ће током трајања ванредног стања бити објављена на сајту школе.

Захваљујемо се на разумевању и желимо свима добро здравље.

Секретар школе, Савка Нешић