Обавештење

На предлог, и у организацији наставнице верске наставе Жељке Павловић, у оквиру културне и јавне делатности школе и пројекта Средом у Бранку одржана је презентација књиге „Куда иде наша омладина“ за ученике седмог разреда. Наставница Жељка Павловић је Наставничко веће информисала о теми презентације и предавачу на седници одржаној 22. 5. 2018. год. Речено је да књига промовише здраве стилове живота, указује на проблеме болести зависности, односно да је у складу са наставним планом и програмом за седми разред.
Презентација ауторке књиге, магистра Биљане Спасић трајала је 45 минута. У оквиру
презентације приказан је филм који је трајао око 7-8 минута. Садржај филма је био
узнемирујућ и непримерен узрасту ученика. Није поменуто да ће у оквиру предавања бити приказан било какав филм.
Искрено жалим због излагања наших ученика осећањима страха или узнемирености, који су били природна реакција на садржину филма.
Приликом сваког будућег организовања презентација, трибина, предавања и сл. захтеваћу да организатори и модератори доставе детаљан писани концепт садржаја и аудио-визуелни материјал који ће бити приказан.

С поштовањем,
директор Љиљана Мијић