Нови сусрет, ново дружење у Пинкију

Дана, 10.03.2016. ОШ „Бошко Палковљевић Пинки“ била је домаћин овогодишњег ликовног сусрета батајничких школа у организацији Вршњачких тимова, психолога, педагога и библиотекара. У већ познатој и пријатној атмосфери госте је поздравио директор школе, док су се  ученици дружили уз сокиће и жељно исчекивали мишљење стручног жирија о својим  радовима. Ходник школе личио је на креативну радионицу који је красило  60 најлепших радова ученика из све три школе у Батајници на тему другарства и љубави. Наша ученица  3/6 Анита Ђурђевић је насликала најлепши рад у млађој смени због чега је награђена дипломом и прибором за цртање. Дипломе су освојиле за своје ликовностваралаштво и наше ученице: Теодора Настоски 3/3, Јована Еркић 4/6, Корана Аћимовић 4-2, Теодора Лончаревић 5/7, Настасија Гвоздић 8/4 и Катарина Ерцег 8/2.  Из школе домаћина прву диплому освојио је један првак, Милош Суботић, 1/4  и његова радост није  се могла прикрити. Задовољство је сијало на лицима свих нас и да закључим речима награђеног литерарног рада ученика 5/7 Алексе Дмијовића: ,, Наше три батајничке школе функционишу као три кошнице, али  ми не правимо мед, већ знање, другарство и љубав“.

Славица Денић