Међународни дан детета

IMG_20191120_105833

У Србији, али и широм света данас, 20.новембра,  обележава се Међународни дан детета. Овај дан обележава се како би се промовисала међусобна интеракција и размевање међу децом те како би се скренула пажња јавности на обавезе друштва према деци, као и на актуелене проблеме са којима се деца суочавају.

На Светски дан детета разговарамо о важности дечијих права желећи да допринесемо здравом и безбедном одрастању наших најмлађих. Такође желимо да деца одрастају у миру и благостању и да сви људи мисле о томе како су здрава животна средина, породица и образовање веома важна права детета, а наше обавезе.

Ученици наше школе обележавајући „свој дан“ учестововали су у радионици, креативно се изразили, добро забавило и по ко зна који пут потврдили речи добро нам познате песме „Деца су украс света“.