Књижевно вече са Душицом Риђошић

IMG_1274У оквиру пројекта „Средом у Бранку“, 22.1.2020. године, одржано је књижевно вече за ученике четвртог разреда. Наша школа је угостила нашу суграђанку, песникињу Душицу Риђошић.

Директорка школе, Љиљана Мијић, охрабрила је ученике да песмом позову нашу гошћу да јој се придружи на сцени а она их је заузврат повела на путовање око света кроз своје песме. Деца су се врло брзо укључила у овај литерарни догађај, завршавајући стихове забавних песама и глумећи разне животиње уз помоћ живописних маски које је песникиња за њих припремила. Пријатна атмосфера разгалила је и ученике и њихове учитељице и сви смо једва чекали да чујемо шта нам следећа песма носи.

IMG_1273

Верујемо да је Душица својим стиховима мотивисала неке од наших ђака да се и сами посвете писању и да и њихове песме потеку као из чесме.