Књижевни сусрет

5. новембра 2019. године у свечаној сали школе угостили смо песника Мирослава Кокошара. Ученици млађе смене су имали прилику да се упознају са песмама нашег савременог песника који је лично рецитовао своје најлепше стихове намењене деци. Једноставним, сажетим, духовитим и крајње искреним стиховима песник је освојио срца мале публике. Потпуно се поистоветио са својим слушаоцима.

Сам песник је изјавио да у приступу писања песама највише размишља о детету. „Размишљам о томе да је дете у равни са мном, да га не потцењујем, да га уважавам, волим, поштујем и што је врло важно да му не попујем, не делим никакве савете, већ да се дете игра са мном, односно ја са њим, јер ја сам у души дете. И гледам да свака моја песма на крају има поенту која се зове смех“, рекао је Кокошар.

Мирослав Кокошар је рођен 1952. у околини Шипова.  Поред поезије писао је и приповетке намењене деци и одраслима. Добитник је више награда за своја дела која су преведена на неколико језика.

Мирјана Облаковић и Снежана Крњаја