Како  се у одељењу 3/2 уче песмице

elenaПосле похађања семинара НТЦ систем учења учитељица Јелена Павлица  применила је новонаучена знања на часу српског језика на учењу песмица наших познатих дечјих писаца.

С обзиром на сазнања да  се највише у детињству развијају многе способности, неопходно је што више стимулисати  потенцијале у детињству, а у школи је потрбно мењати методе у раду са децом и користити нове приступе.

Песмица се на овим часовима учи кроз визуелно стварање слика и са радошћу се црта песмица, повезују риме са сликама.Такав начин учења деци је занимљивији, много брже уче и спорије се заборавља. Како то изгледа види се у радовима ученика 3/2.  Елена је домовину представила грбом, част војником, а знање оценом 5+.  Како активно размишљају и повезују док овако уче  најбоље говоре њихови радови. Остали радови украшаваће библиотеку.