Извештај о учешћу на такмичењу трећег Глобалног Дизајнатона у Београду

Тим наше школе „Супер Бранко“ је и овај пут имао прилику да учествује на трећем по реду Глобалном дечјем Дизајнатону – дизајн маратону, на тему

„Одрживи извори енергије и климатске промене“, у организацији KidHub-a из Београда.

Пројекат нашег тима је ушао међу три најбоља пројекта и освојио заслужено друго место. Ученици нашег тима су вредно радили и своје решење креирали помоћу електро-компоненти и употребе Microbit уређаја.

Поред награда, видео клипови три најбоља решења, међу којима је и наш пројекат, биће представљени и на друштвеним мрежама глобалне Designathon Works мреже и годишњем извештају „Voices of tomorrow“ у којем се представљају најбоља дечја решења са глобалног дечјег Дизајнатона из целог света, а који ће бити објављен током пролећа 2021.године.

У овом пројекту учествовали су следећи ученици:

Урош Дугоњић 8/1, Вања Николић 5/2, Ђорђе Травица 6/8.

Ученицима наше школе подршку су пружили наставник информатике Душан Стојиљковић, наставница биологије Драгана Лилић и наставница ликовне културе Марија Кнежевић.

Захваљујемо се директорки школе за 21.век Мијић Љиљани на пруженој подршци и обезбеђеним условима за рад, као и техничком особљу школе.

Наставник билогије  Драгана Лилић