Извештај о реализацији Дечје недеље

Извештај о реализацији Дечје недеље у Основној школи „Бранко Радичевић „ у Батајници

У реализацију овогодишње Дечје недеље наша школа кренула је нешто раније. 02.10.2019.године посетили смо Дом за стара лица у Новим Бановцима,однели им колаче,које су родитељи наших ученика припремили,и приказали им диван програм-хор и оркестар,рецитатори,драмски прикази…Сви су уживали.И пензионери и ученици,предвођени директором школе и наставницима и учитељима.

Реализација је настављена 07.10.Тог дана све одељењске заједнице поклониле су библиотеци нове књиге,а спроведена је и хуманитарна рециклажна акција сакупљања старе хартије,чепова и лименки.Трчимо у природи-одељењске заједнице.

Нажалост,учеснице Доситејевог пера су тог 07.10.биле на излету и нису могле да учествују на самом догађају у Библиотеци града Београда,али су њихове дипломе и књиге преузете.

Наредног дана,08.10.,настављамо са активностима.Хуманитарна акција сакупљања одеће и школског прибора за ученике Основне школе „Сава Јовановић Сирогојно“.У нашиј школи је једно одељење ове школе ,те смо им предали школски прибор и дружили се са њима.Било је веома поучно и приметно да се дете детету радује,на велико задовољство њиховог дефектолога Мирјане Лемић,као и учитеља Ане Матић и Јелене Павлице.,чији су ученици однели школски прибор.Одељењске игре.

09.10.у школи је био дан за ликовни и литерарни конкурс „Да право свако-дете ужива лако“.На истоименом општинском конкурсу наше ученице освојиле су награде-Дуња Нинић2/2 награду на општини и пласман на град,а Наташа Шестић3/1 награду на општини.Тог дана на отворени сусрет са председником општине отишла је награђена Дуња Нинић2/2,Марија Мркшић4/5 и Доротеа Вукић2/4, које су рецитовале  песме са којима су прошле године учествовале на општинском такмичењу рецитатора ,као и хор и оркестар наше школе.Пријатно дружење и сјајно искуствоза ученике,родитеље и наставнике.Бициклистички полигон

10.10.“Ми и медији-моје право на изражавање“-Ученички парламент и Александра Марковић,професор руског језика ,реализовали су трибину ,приредили изложбу у холу школе.Штафетне игре.

11.10.Реализована је свечана приредба за пријем првака у Дечји савез,коју су реализовали ученици 2/2 и 2/6 одељења са својим учитељима Јеленом Павлицом и Аном Матић,учествовала је плесна група 4/7 под руководством учитељицљ Весне Даничић,рецитовала је Марија Мркшић 4/5,а плесни студио БИЦ имао је свој кратак наступ.Свих седам одељења првог разреда било је присутно ,као и њихове учитељице,сви ученици су добили Добродошлице,које је израдила учитељица Анита Бура.

Јелена Павлица