Хуманитарни велики школски концерт „Свирамо и певамо за Николу

У оквиру пројекта „Средом у Бранку“, 15. маја је у свечаној сали наше школе одржан је шести по реду Велики школски концерт. На концерту су учешће дали ученици млађе смене, као и ученици који похађају изборни предмет Хор и оркестар или музичку секцију у старијој смени. На концерту су специјални гости били: тамбурашки оркестар КУД „Батајница“ и бивши ученици наше школе: Јована Зукановић, Наташа Зукановић и Душан Кокотовић.

Осим што је концерт имао за циљ промовисање предмета Музичка култура и изборног предмета Хор и оркестар, овог пута је преовладао хуманитарни карактер. Под називом „Свирамо и певамо за Николу“ ученици, запослени, као и публика дали су свој допринос у прикупљању средстава за лечење нашег ученика Николе Богојевића.

Велики школски концерт је организовала наставница музичке културе Данијела Младеновић у сарадњи са наставницом музичке културе Јулком Кнежевић, учитељицама Милицом Тишмом, Јеленом Павлицом и Аном Матић, а посебну помоћ у техничком смислу су нам обезбедили домари Момчило Мрђен и Срђан Зарић.