Европски дан језика

Ученици наше школе заједно са својим наставницима страних језика обележили су Европски дан језика 26.септембра 2019.године. Поводом обележавања овог догађаја одржан је низ манифестација- посетиоци и гости су могли да се упознају са земљама Европе кроз изложбу а исто тако и да науче основне фрaзе на тим језицима.  Ученици су показали своју креативност правећи предмете за продајни базар као и за  малу изложбу сувенира. Упознали смо културу и обичаје кроз храну  разних земаља Европе: Енглеске, Грчке, Италија, Русије, Шпаније, Србије, Француске и Немачке. Уприличена је и приредба у којој су учествовали ученици млађе и старије смене. И то није све-ту је био и квиз да би ученици седмих разреда проверили своје знање из енглеског и руског језика. Ученици су показали изузетну креативност, радозналост и спремност на сарадњу и са задовољством учествовали у овој манифестацији.

На тај начин надамо се да смо успели да проширимо свест о значају учења страних језика, да подигнемо ниво међукултуролошког разумевања и значаја вишејезичности. Желели смо да подстакнемо све на учење страних језика јер је то важно за размену и стицање нових искустава јер „Колико језика говориш, толико вредиш“.