Едукативна представа о безбедности деце на интернету

Министарство трговине, туризма и телекомуникација је трећу годину за редом покренуло кампању ИТ караван за ученике основних школа у Србији, њихове родитеље и наставнике, са циљем подстицања паметног и безбедног коришћења нових технологија. Партнери Министарства су, као и претходних година, Министарство просвете, науке и технолошког развоја и компанија Мајкрософт, а ове године придружили су се и Национална асоцијација родитеља и наставника Србије и Фондација Петља.

Ученици VII 5, VII 7 и VI 1 ОШ ,,Бранко Радичевић“ у Батајници узели су учешће у кампањи и погледали пројекцију едукативне представе о безбедности деце на интернети ,,Како да најлакше упропастите свој живот онлајн“. Представа је одржана у Народном позоришту у Нишу, а ученици су организовано гледали пренос у реалном времену путем линка на јутјуб каналу министарства ,,Паметно&Безбедно“ у понедељак, 19. марта 2018. године у 12 часова. У представи су играли Бранкица Себастијановић, Вучић Перовић и Предраг Васић.