„Другарством око света“

У априлу смо заједнички дошле до идеје о новом пројекту. Ученицима смо предочиле нашу замисао која им се допала и подстакла их на стваралаштво.  Како је време одмицало, предлози од стране ученика су били све креативнији. Пројекат је замишљен као путовање ученика кроз различите државе. Они су кроз реализоване активности доста научили о култури и традицији земаља, њиховим знаменитостима, али се и добро забавили. Имали су прилику да прикажу вештине у којима су успешни и да размене постојећа знања и искуства. Кроз различите драматизације светски познатих писаца, рецитовање на страним језицима, казивање изрека о пријатељству на матерњем и страним језицима, бројање, цртање, сликање, извођење огледа и игара, наши ђаци су на начин примерен њиховом узрасту кренули на пут „Другарством око света“.

Ученици III 1 учитељице Ане Матић и ученици III 2 учитељице Јелене Павлица сарађивали су са Јованом Зукановић приликом хорског извођења песама о другарству. Учитељицe II 6 Снежана Паравиња Шкрбић и IV 8 Милица Видановић су на основу прикупљених материјала приредиле видео који је приказан ученицима ова четири одељења последњег наставног дана школске 2020/2021.  Ученици су позитивно реаговали и изразили интересовање да убудуће учествују у сличним пројектима.