Доситејево перо

Наша деца критичари

Untitled17. октобра 2019. године три ученице 5/5 одељења присуствовале су у свечаној сали Библиотеке града Београда додели награда и признања „Доситејево перо“ ауторима књига које је дечји жири прогласио за најбоље намењене деци, а објављене у 2018. години. Дечји жири састављен од 210 ђака из 14 београдских школа бирао је најбољу између 37 књига. Ученице 5/5 Ања Вујичић, Јана Кашић и Милица Сибиновић су добиле најновија издања дечјих књига и захвалницу на уложеном труду и оцењивању књига као чланови највећег дечјег жирија у такмичењу Награда дечје критике.

Овај конкурс афирмише право детета да износи своју критику и мишљење о делима наших савремених дечјих писаца, али и подстицај на уметничко стваралаштво и истицање најуспешнијих дела по дечјем избору.

Untitled12

Библиотекар,