,,ДЕЧИЈА НЕДЕЉА“ 05.10.-11.10.2020.

Ове године Дечија недеља је обележена од 5. – 11. октобра под слоганом Подељена срећа два пута је већа.

Тим поводом у нашој школи органзовано је неколико манифестација. Организован је литерарни конкурс на тему Зашто волим Србију и ликовни конкурс Флора и фауна.

Рекли су зашто воле Србију Песма Илија Мариновић

У холу школе ученички Парламент са наставницама Анитом Мрђић и Марином Совиљ Бубоњом приредили су изложбу одабраних литерарних и ликовних радова.

Да одаберемо најбоље литерарне радове помогла је наша наставница српског језика Виолета Тошић.

У оквиру Дечије недеље покренули смо и две акције.

Једна од акција је прикупљање књига за библиотеку у школи на Бусијама: Поклони књигу својој библиотеци!

Акција поклони књигу

Друга акција коју смо започели у оквиру Дечије недеље, а која ће трајати цео октобар, је већ традиционална хуманитарна акција „Чеп за хендикеп” или „Чепом до осмеха”.

Акција сакупљања чепова

Надамо се да смо и да ћемо и овога пута обрадовати многе и помоћи онима којима је то потребно.

Ми смо се радовали таленту наших ученика и уживали читајући и гледајући њихове дивне радове. То задовољство поделићемо и са вама.

Координатор ученичког Парламента у школи,
Анита Мрђић