ЧЕТВРТИ ЕКОЛОШКИ ФЕСТИВАЛ НАУКЕ

У циљу развоја професионалне оријентације и едукације о значају очувања животне средине, у петак, 30.11.2018. године ученици ОШ „Бранко Радичевић“ у Батајници су у пратњи Драгане Лилић, наставнице биологије, Душана Стојиљковића, наставника информатике, Лидије Буловић, учитељице и Снежане Паравиња Шкрбић, помоћника директора, посетили Четврти еколошки фестивал науке у Атријуму Дечјег културног центра Београд. Програм је почео око 10 часова и трајао 60 минута. Ученици су са одушевљењем пратили извођење занимљивих огледа и експеримената из: физике, хемије, микробиологије, фармације и прехрамбене индустрије, које су припремили ђаци и професори Хемијско-прехрамбено технолошке школе.

У Малој сали ђаци су се упознали са графеном – материјалом 21.века и добили су информације о занимањима: хемијско-технолошки техничар, техничар за заштиту животне средине, техничар за индустријску фармацеутску технологију, техничар за биотехнологију, хемијски лаборант, прехрамбени техничар.