Бранкови еколози

У  петак,18.маја  2018.године,чланови  еколошке  секције  наше  школе, удружили су  се  и  одржали  заједнички  еко-час, на  тему ,,Птице  пчеларице“.Било  је  заиста  дивно  гледати  како  најстарији  Бранкови  еколози,ученици  VIII разреда , помажу  најмлађим  ђацима  из  Iи   II  разреда,да  науче  нешто  из  света  зоологије.

На  занимљивом  наставном  часу,користећи  презентацију  о  птицама  пчеларицам,као  и  кратак  филм  о  њима,најмлађи  ђаци  су  уз  помоћ  старијих  другова  и  наставница  биологије  Јелене  Петровић  и  Наде  Ристичевић ,направили  књигупреклапалицу   о  овој  занимљивој  врсти  птица  која  настањује  илесни  профили  Капеле  Батајница.

Знање  на  овако  одржаном  часу,остаће  трајно  урезано  у памћењу  ђака,као  и  успомена  на  лепо  дружење  малих  и  великих.