Ученици приредили публици незабораван концерт

1-DSC07721Велики школски концерт, одржан у нашој школи 15. маја 2013, оставио је снажан утисак на бројну публику која је испунила свечану салу наше школе до последњег места. Било је ту ученика, родитеља, бака и дека и наставника који су бурним аплаузом поздравили извођаче, младе музичаре и певаче.

На опште задовољство и радост присутних ређале су се изведбе различитих музичких композиција, а број наступа извођача никог није оставио равнодушним и пружио је наду да младе интересују и озбиљне музичке теме у поплави шунда који нуде различити медији.

Свирало се на различитим инструментима, певало уз пратњу истих, играло уз раздрагане композиције за децу. Труд извођача огледао се и у сценском наступу који је уз прелепу изведбу многих изазвао снажне емоције, чак и сузе у очима старијих који су ганути прелепим гласовима и умећем младих музичара.

Незаборавна је изведба Јоване Зукановић, занимљив наступ Александра Зорића, прелепо певање солиста: Наташе Зукановић, Душана Лучића, Ање Толимир, дуета Амине Фаруки и Душана Кокотовића, Ане Пантовић и Јелене Роксандић, као и терцета који су чинили Ања Толимир, Милица Ђурђевић и Срђан Кривошич. Затим шарм најраспеванијег одељења Земуна, нашег III2, љупкост црквено-хорске секције „Орлић“ и невероватни призор читавог оркестра који су чинили ученици изборног предмета Хор и оркестар, састављеног од металофона, фрулица, удараљки, мале хармонике, гитаре и уз несебичну подршку младог виолинисте Огњена Павловића, учинили су ово вече посебним.

Свима од срца велико хвала за незаборавно вече и прелеп музички доживљај уз пуну подршку наставницама Јулки и Данијели које су овај концерт осмислиле и пружиле нам лепоту и радост под овим нашим школским кровом.

Миланка Бамбић, професор српског језика