Сусрет у Пинкију

DSCN4629Дана, 21. 02.2014. године су се састали представници тимова за заштиту деце од насиља, злостављања и занемаривања основних школа Батајнице и библиотекари у ОШ “Бошко Палковљев Пинки”. Повод другог сусрета је била изложба ликовних радова ученика школа Батајнице на тему “Кад имаш пријатеља – имаш све”. Свака школа је послала двадесет ликовних радова. Радове су оцењивали наставници ликовне културе представници Вршњачког тима и Ученичког парламента. Одлучено је да се не проглашавају најбољи радови, јер је циљ сусрета дружење, руковање, осмех и добродошлица из које се видело колико смо једни другима важни.
Школа домаћин потрудила се да организује свечани дочек и отварање уз музику, нашта деца нису остала равнодушна.
Док су деца уживала уз звуке гитаре Ане, ученице школе домаћина, радна група стручних сарадника све три школе је прецизирала услове следећег сусрета који ће бити на тему пријатељства/другарства на музички начин. Право учешћа имају по три ученика или групе ученика млађе и три старије смене из сваке школе, укупно 6 такмичара. Чланови жирија ће бити наставници музичке културе три школе, а време реализације ће бити накнадно прецизирано за месец април.

Славица Денић