ДЕМУС 2013 – велики успех наших ђака

DSC_0079Ученици наше школе су у понедељак, 25. марта 2013, показали завидне певачке способности на градском такмичењу Дечјих музичких свечаности основних школа Београда –ДЕМУС 2013. које је одржано у Великој дворани Дечјег културног центра (ДКЦ) у Београду, а организовали су га ДКЦ, Пријатељи деце општина и Пријатељи деце Београда.

У оквиру такмичења ДЕМУС 2013. одржано је и градско такмичење соло певача „Златна сирена“ и мали вокални састави на коме су са успехом учествовали и ученици ОШ „Бранко Радичевић“ из Батајнице.

У жанру дечје забавне песме Наташа Зукановић III2 је заузела прво место у соло категорији, а Јелена Кантар III2 и Тијана Гавриловић III6 освојиле су треће место у истом жанру, наступајући као дует.

У жанру староградске песме, наступала су наша два дуета. Ученице Ана Пантовић VII3 и Јелена Роксандић VIII2 освојиле су друго место, а дует који чине Амина Фаруки VI1 и Душан Кокотовић V2, освојивши прво место, имаће част да наступи на ревији победника у мају ове године.

Од срца честитамо награђеним ученицима и желимо им даљи успех!

Наставница музичког Данијела Вучковић